Hukuki Danışmanlık Hizmetleri

hukuk-9

Avukatlık büromuz, 1997 yılında kurulmuş olup çalışma alanlarımızda belirttiğimiz konularda faaliyet göstermektedir. Özellikle Kişiler Hukuku, Ceza Hukuku, İdare ve Tazminat Hukuku alanları başta olmak üzere, yargılama öncesi veya sonrasındaki her aşamada tüm hukuksal sorunların tespit ve çözüm yollarının belirlenmesi hususunda danışmanlık, dava dosyası inceleme, hukuki görüş veya uzman raporları hazırlama gibi alanlardaki hukuksal hizmetleri büromuzdan danışmanlık hizmeti olarak alabilirsiniz.

Hukuki Danışmanlık hizmetleri kapsamında;

Kişiler Hukuku alanında bireylerin karşılıklı hak ve hukukunun korunmasına yönelik olarak; Aile Hukuku, Miras Hukuku, Borçlar Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Sağlık Hukuku, Sigortacılık ve Tüketici Hukuku gibi çalışma alanlarımız içerisinde, hukuki ihtilaf ve sorunların tespit ve çözüm yollarının belirlenmesi hususunda hukuk büromuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Ceza Hukuku alanında, ceza soruşturmalarının başlatılması için şikayet ve suç duyurusu işlemleri, şikayetçi ve müdahil vekili olarak ceza davalarının takibi, şüpheli veya sanık müdafii olarak ceza davalarında savunma ve hukuki yardımlar ile birlikte Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuruları da dahil olmak üzere tüm hukuki hizmetler, büromuzun Ceza Hukuku danışmanlık faaliyetleri arasında yer almaktadır.

İdare ve Tazminat Hukuku alanındaki uyuşmazlıkların çözümü noktasında ise, İdare Hukuku davaları, İptal davaları, Vergi Hukuku ihtilafları veya davaları ile birlikte; gerçek ve tüzel kişilerin her türlü haksızlıktan zarara uğratılmaları halinde, talep edebilecekleri tüm tazminat talepleri konusunda; özellikle trafik kazası, iş kazası, nişan bozulması, boşanma, haksız rekabet ve her türlü kişilik haklarına tecavüz, hakaret vb. gibi hallerde doğabilecek zararların giderilmesine amacıyla maddi ve manevi tazminat davalarına yönelik olmak üzere bu alanlarda da hukuk büromuzundan danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

İlkemiz, hukuki sorunların yasal çerçevede çözülmesi ve müvekkillerimize sonuç odaklı, başarılı, etkin ve güvenilir bir hukuk hizmetinin sunulmasını sağlamaktır. Bu amaçla adaletin tesisi ve yasal haklarınızın korunması ve talep edilebilmesi hususunda uluslararası hukuk imkanları da dahil olmak üzere her türlü yasal başvuru yolları özenle kullanılmaktadır.